“Chat rulet” yada “Chatroulette” üzerinde nasıl arkadaş bulunur ?

chatroulette arkadaşlık sitesi

Chatroulette , üzerinde kamera ve mikrofon açarak ister ingilizce ister türkçe iste kürtçe sohbet edebileceğiniz ücretsiz bir rus chat sitesidir.Chatroulette kullanımı basit ancak ücretsizden kasıt belli bir yere kadar olup ötesinde daha fazla premium isterseniz ücrete tabi olabileceğiniz bir site.

Resmi sohbet adresi www.chatroulette.com olup bir çok benzeri site mevcut.Omegle , chatrandom ,ome.tv gibi daha sayabileceğimiz onlarca chat rulet benzeri site mevcuttur.Chatroulette bir rus tarafından yapılmış olup skype’dan esinlendiği söylenmektedir.

Chatroulette nasıl kullanılır ?

Kullanım olarak chatroulette yahut türkiye’de yazıldığı şekli ile chat rulet kullanımının basit olduğunu söyledik , bu kullanım kayıt gerektirmeden bir next ,start ve stop gibi butonlardan ibarettir.Next yani sıradaki , start başla ve stop dur demek bunun dışında bir buton daha olur genelde ki o da report yani şikayet butonu olup uygunsuz görüntüler sergileyen için tasarlanmış olup her chat rulet benzeri site de muhakkak bir tane vardır.

Chatroulette ‘de arkadaş nasıl bulunur ?

Bizi ilgilendiren bölüm elbetteki arkadaş bulma konusudur.Chatroulette kullanım açısından güvenli görünse de değildir.Bu yüzden buradan tanışacağınız insanlara güvenmemelisiniz.Bu ilk önerimiz olsun.Peki ne için kullanmalı ve iyi bir arkadaş nasıl bulunur ? Bunun için chat rulet‘i hangi amaçla kullandığınız önemlidir.Eğer ki yabancı dilinizi geliştirmek için kullanacaksanız ve arkadaşlar bulup skype üzerinde sohbet edecekseniz yahut sadece chatrulet sitesi üzerinde ingilizce sohbet edecekseniz elbetteki güzel.Ancak gerçek ve ciddi arkadaş bulmak için önerilmez.

Aramalar chatroulette russia , chatroulette rusya yahut rus chat arkadaşlık sitesi diye yapılmaktadır.


Top