Omegle nedir ? Omegle chat nasıl kullanılır ?   arrow

omegla
Chat yapmak , arkadaş bulmak yada yeni insanlarla tanışmak için bir çok yöntem mevcut.Özellikle internetin gelişmesi ile birlikte bir çok farklı tarzda site türemeye başladı.Hem kameralı sohbet hemde yazılı sohbet olmak üzere iki farklı sohbet tarzı bulunmaktadır.Bunlardan kameralı sohbet’i dallandırmak mümkündür.Mesela 123flashchat , dialogoo chat  yada roulette chat gibi.Ayrıca yazılı sohbeti de bu şekilde görmemiz mümkün.Yazılı chat , random yani rasgele yazılı sohbet yada nickli ( rumuz ) lu chat başlıca olmak üzere bir çok çeşidi mevcut.Burada asıl konumuz omegle. Yani yazılı sohbetin rasgele yapılan.Burada bir nick yada profil bulunmaz buda insanların kimliklerini gizlemesine yardımcı olur.Bu yüzden omegle.com sitesi random yazılı chat ile bir çok kullanıcıya bu şekilde hizmet vermektedir.

chatrandomOmegle nedir ? Nasıl kullanılır gibi sorularınız elbette olacaktır.Omegle nedir‘in tanımını yukarda yaptık nasıl kullanır diye sorarsanız siteye girmeniz yeterlidir.Omegle.com sitesine girin , karşınıza iki seçenek gelecek video chat ve text chat.Bunlardan text chat’i seçip karşınıza rasgele gelen ve eşleştirildiğiniz kişiyle sohbet etmenizi sağlayacak ekranı göreceksinizdir.Buradan yazmaya başlayarak yeni insanlar tanımaya başlayabilirsiniz.

OMEGLE ÜCRETLİ Mİ ?

Omegle ilk ortaya çıkmasından itibaren hep ücretsiz olmuştur.Bu siteyi bedava kredi kartı bilgilerinizi de paylaşmadan kullanabilirsiniz.Diğer bir çok arkadaşlık sitelerinin aksine omegle kullanıcılara bedava arkadaş bulma imkanı tanımaktadır.

OMEGLE BENZERI SİTELER VAR MI ?

omegle nedir-300x140Omegle ilk ortaya çıktığında benzer bir site yada sistem bulunmamaktaydı.Daha sonra chatroulette gibi sitelerinde ortaya çıkması ile birlikte omegle benzeri ve tarzı bir çok site de ortaya çıktı.Bunlardan chatrandom , imeetzu , mnogochat , sibersahne gibi sistemler hem yetişkinlere uygun hemde ücretsiz olarak ortaya çıktılar.Eğerki omegla gibi siteleri arıyorsanız imeetzu.com sitesi text chat yapmanız konusunda idealdir.

10 Responses so far.

 1. Mustafa ALYAKUT dedi ki:

  HERKESE SELAM

 2. nurbanu dedi ki:

  ben omedla ya girmek istiyom ama benim gerizekarı bilgisayarım sokmuyor

 3. ergün dedi ki:

  arkadaşlar bana yardımcı olurmusunuz lütfen 0531 611 18 22 bu numaradan bana çağrıçağrı atın ben sizi ariyim bana bilgi verin lütfen selamlar ergün

 4. poyraz dedi ki:

  Merhaballar İyİ Takılmalara

 5. TuT_KuM dedi ki:

  yarim_yarim.net ekleyin benii omegla dakileri aratmam kızlar çok memnun kalırsınız

 6. incihan dedi ki:

  slm ben incihan yas 38 dul citdi anmda burdyim sevgler sayglar tel 00359895818067 watcapp

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir