Omegle kullanımı ( bilinmesi gerekenler )

33 views

Online arkadaşlar edinmek için yeni yollar mı arıyorsunuz ? Öğrencisiniz ve sizin yaşıt akranlarınıza mı bağlanmak istiyorsunuz ? Yada sadece online chat mi yapmak istiyorsunuz ? Omegle , ücretsiz bir rastgele chat aracı olup sizlere kayıtsız , şifresiz olarak sunulan bir web programıdır.Şimdi yeni insanlarla tanışmaya buradan başlayabilirsin.

omeglesohbet
Öncelikle omegle anasayfasını ziyaret edin. Omegle‘ye başlamak kadar kolay bir şey yoktur.Tek olması gerekn şart internet bağlantınızın olmasıdır! Başlamadan önce Omegle.com adresini ziyaret edin.Burada bir çok sohbete başlama kriterini göreceksiniz. Bir kaç ileri adımda , yabancılarla chat’a başlamanın temel ayarlarını yapıcaz.Başlamadan önce ,aklınızda bulundurmanız gereken sitenin ansayfasında yer alan site kuralları. Omegle’yi kullanırken bunları kabul etmiş sayılırsınız.

  • Bu siteyi kullanabilmeniz için.13 yaş üzeri olmanız gerekmektedir.
  • Bu siteyi kullanmak için ebeveynlerinizden izin almış gerekiyor eğerki 18 yaşından küçük iseniz
  • Omegle^yi kullanırken uygunsuz hiç bir görüntü sergileyemez yada yayınlayamazsınız.
  • Bulunduğunuz bölge/ülke/şehrin kanunları dışında legal olmayan bir tavır sergileyemezsiniz.

Yazılı yada videolu chat seçimi. Sitenin anaysafasında göreceğiniz butonlardan biri yazılı diğeri videolu chat butonlarıdır. “Start chatting:” mesajı altında “Text” and “Video.” seçeneklerini göreceksiniz.Bunlardan “Text” demek yabancılarla yazılı chat yapmanıza izin vermesi , “Video” seçeneği ise yabancılarla mikrofon ve kameranızı kullanarak görüşme sağlayacağını söyler.Bunlardan herhangi birini seçip omegleye giriş yapabilirsiniz.
Hatırlatacak olursak Video chat için tam donanıma ( çalışan bir mikrofon ve kamera ) sahip olmanız gerek.Artık bilgisayarların çoğu kameraya ve mikrofonla entegreli yapılıyor. Eğerki bilgisayarınız bu donanımlardna birine sahip değilse bunları alıp bilgisayarınıza kurmanz gerek.Özellikle mikrofon ve web kamerası.

omeglegiris

Start chatting!” buradan birini seçtiğiniz zaman omegle sizi hızlı bir şekilde bir yabancı ile eşleştirecektir.Onunla iletişim içinde konuşabilir yada mesaj yolu ile cevap gönderebilirsiniz. “Send” butonu ile mesjanızı klavyedeki enter tuşu ile gönderebilirsiniz. Eğerki video chat türünü seçmiş iseniz o zaman sol tarafta hem sizin hemde karşıdaki kişinin kamera görüntüsü ve tabiki ses olacaktır.Ayrıca video chat seçtiniz , burada size popup olarak bir pencere açılır, omegle.com kameranıza erişsinmi onay veriyor musunuz diye , “Yes” yada “Okay” deyip , omegle random chat girişi yapıyorsunuz.

Omegle’de rastgele chat yapmaya başladınız “Stop” demeyi bilin.Eğerki karşınızdakinden sıkıldınız artık ,hemen solda bulunan “stop” Butonu ile chat yapmaya son verin.Buton hemen değişip “Really?” olcak buna tekrar tıklayıp yeni bir kullanıcı ile karşılaşmayı onaylıyorsunuz.
Herhangi bir anda chat yaparken , hızlı bir şekilde bu butonu iki defa tıklayıp aniden geçiş yapabilirsiniz.Ayrıca “esc” ile de aynı işlemi yapabilirsiniz. Klavyenin en sol ve en üstteki köşede bulunan tuştur.
Hatırlatma: Bu hızlı bir şekilde başkasına geçiş işlemi hızlıdır ve bazen “kimse beni beğenmiyor” yada ” ben çirkinmiyim” kompleksine girmenize sebep olabilir.Bu yüzden aslında bu insanların yeniden bir başkasına geçiş yapmak istemesi ile birlikte hızlı bir geçiş sağlar omegla genelinde.Sizi ilgilendiren bir durum değildir.

Leave a reply "Omegle kullanımı ( bilinmesi gerekenler )"

Author: 
    author