En çok hangi uygulamaları kullanıyoruz?

29 views

En çok kullanılan 10 uygulamanın tamamı 3 dev firmaya ait… Peki ama Microsoft’un adı neden hiç geçmiyor?
Uygulamalar

ABD’de kullanıcılar tarafından en çok kullanılan 10 popüler uygulama arasında Facebook , Google ve Apple’a ait uygulamalar bulunuyor.En ilgi çeken detay ise dünyanın en büyük yazılım üreticisi olan Microsoft’un hiç bir uygulamasının sıralamada yer bulamaması.

Nielsen’in yeni raporuna göre Facebook Messenger uygulaması, 2014’ten sonra 2015’te peş peşe ikinci “aylık en yüksek ortalama kullanıcı” sayısını ulaşmayı başardı.Rapora göre Facebook Messenger 3, Instagram, bir sıra yükselerek 8. sırada kendine yer buldu

Yine Nielsen’in raporuna göre ilk 10’da Google’ın şu beş uygulaması bulunuyor:
YouTube (2. sıra)
Google Search (4.sıra)
Google Play (5.sıra)
Google Maps (6.sıra)
Gmail (7.sıra)

Apple ise Apple Music ve Maps ile son iki sırada yer aldı.

Google ve Apple’ın uygulamalarının bu listede yer bulmalarını sebebi tabiki işletim sistemleri ile alakalı. Apple ve Google kendi işletim sistemleri ile birlikte Apple music ve gmail gibi uygulamalarini otomatik yüklüyorlar.Ama Facebook bu iki firmadan farklı olarak kullanıcılar tarafından yüklendiği halde birinciliği elden düşürmüyordu.

Microsoft da sosyal devin başarısından cesaret alarak kendi uygulamalarını listenin tepesine taşıyabilir. Firmanın ücretsiz Office 365 ürünlerinin yanında mobil dostu bir dizi uygulaması bulunuyor. Ancak Windows Phone’un çok az kişi tarafından kullanılıyor olması, geliştiricileri uzaklaştırıyor.

Leave a reply "En çok hangi uygulamaları kullanıyoruz?"

Author: 
    author