Omegle alternatifi Emeraldchat nedir ?

159 views

Bildiğiniz üzere ” omegle ” nedir burada değinmiştik.Ancak birşey daha varki omegle Türkiye’de yasaklanalı uzun zaman oldu ve insanlar omegleye alternatif olabilecek rastgele site arayışlarını devam ettiriyorlar.Bu sayfamızda sizlere omegle alternatifi hızlı , ve tüm platformlarda kullanılabilen EmeraldChat nedir ? Emerald chat nasıl kullanılır bunla değineceğiz.

Emerald Chat nedir ?

Emerald chat , omegle alternatifi olarak kurulmuş olup kullanıcıların rastgele olarak text chat , kameralı chat ve grup yani nickli sohbet yapmalarını sağlayan ücretsiz , üyelik gerektiren sohbet sitesidir.Daha önce omegle yada chatroulette kullandıysanız muhtemelen emerald chatî de rahatlıkla kullanabileceksiniz.

Emeraldchat üç kategoride incelenmelidir zira üç farklı chat türünü bir arada barındıran bir site.Bunlar TextCHAT , VideoCHAT ve GrupCHAT’tir.

Emerald Chat

Bu üç chat türünden birini seçerek başlayabilirsiniz.Bunlardan Textchat ve videochat rastgele olup nick gerektirmez ancak isterseniz üye olup bir nick belirlebilirsiniz.Emeraldchat ingilizce olup türkçe kullanımı şu an mevcut değildir. Emerald chat’e üye olarak kendinize ait bir profil hesabı oluşturabilir , resim yükleyebilir ve profil duvarınıza yorum yapılmasına izin verebilirsiniz.Aşağıdaki yeşil zümrüt simgesi üzerinden profilinizi düzenleyebilirsiniz.

TEXTCHAT NASIL KULLANILIR ?

Text yani yazılı chat için tıkladığımızda aşağıdaki gibi bir ekran bizi karşılayacaktır.

emeraldchat text chat

Bu ekranda “Add interests Tags” demek ilgilendiğiniz bir konu için bir tag yazın demektir, tıpkı twitterdaki hashtag mantığı ile çalışır ve sizinle aynı tagı yazanlarla karşılaştırılırsınız yada zaten var olan “Trending Tags” yani popüler tagları seçererek sohbete başlayabilirsiniz.Yine hatırlatmak gerekirse , Emeraldchat ingilizce dili için kullanımı mevcut olup istediğiniz zaman , istemediğiniz kişileri “STOP” diyerek yada “NEXT” diyerek geçebilir , üye olmuşsanız başka kullanıcıları arkadaş olarak ekleyip onlarla tekrar görüşebilirsiniz.Ayrıca onlara sohbetin olumlu , olumsuz geçtiğine dair bir puan verebiliyorsunuz.

VideoCHAT nasıl kullanılır ?

Videochatîn yazılı yani textchatten tek farkı yukarıdaki textchat ekranın sol yanına extra olarak soluna video chat eklemişler.Diğer tüm özellikleri yine textchat ile aynı olup , sadece videochatî seçtiğinizde sizden kamera ve mikrofon erişimi için izin isteyecektir.Devam etmek için izin vermeniz gerekiyor.

GrupCHAT nasıl kullanılır ?

Emeralchat grup chat seçeneği tıpkı türkçe sohbet sitelerinde var olan nickname yani rumuz alabildiğiniz, bu rumuzlarında sağda listelendiği ve sol tarafta ise oda listesinin olduğu bir ekran olacaktır.En çok tercih edilen video ve text chat olup Şikayetlerinizi , önerilerinizi ve kullanırken karşılaşığınız sorunları yorum olarak bizimle paylaşınız.

İyi şanslar.

Leave a reply "Omegle alternatifi Emeraldchat nedir ?"